13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

PSG po 20. zmagi tik pred novim naslovom prvaka

Nogometaši v francoski ligi igrajo zaostale tekme 29. kroga. Paris Saint-Germain je gostoval pri Lorientu in zmagal s 4:1.

Predzadnji Lorient proti vodilni ekipi lige iz Pariza ni imel pravih možnosti. Ousmane Dembele je že v 19. minuti zadel za 1:0, Kylian Mbappe pa s svojim 25. zadetkom sezone v 22. za 2:0.

Mbappe in Dembele sta sodelovala tudi pri tretjem zadetku pariške zasedbe, v 60. minuti je bil Mbappe podajalec, Dembele pa še drugič na tekmi strelec. Drugič na tekmi pa je v 90. minuti zadel še Mbappe za svoj 26. ligaški zadetek in 20. zmago Parižanov v sezoni.

PSG je zdaj pri 69 točkah, ima jih 14 več od drugouvrščenega Monaca, ki se zdaj meri s četrtouvrščenim Lillom. Če Monačani ne zmagajo, bo PSG štiri kroge pred koncem potrdil nov naslov prvaka.

Ob 21. uri se je začel še dvoboj desetouvrščenega Marseilla in petouvrščene Nice.