8°C / 16°C
11°C / 13°C
10°C / 17°C

Remi Črnigojevih Benečanov

Nogometaši Atalante so v 26. krogu italijanske lige gostovali pri Fiorentini in izgubili z 0:1, Venezia pa je gostila Genoo in igrala 1:1.

Venezia, pri kateri je Domen Črnigoj igral do 46. minute, je v dvoboju ekip iz spodnjega dela lestvice proti Genoi povedla v 13. minuti z golom Thomasa Henryja, gostje pa so izenačili v 29. minuti, ko je zadel Caleb Ekuban.

Že pred tem sta se merili Fiorentina in Atalanta. Slednja, sicer precej oslabljena brez Josipa Iličića, Duvana Zapate, Luisa Muriela, Joseja Luisa Palomina in Alekseja Mirančuka, se je v zaostanku znašla v 56. minuti po golu Krzysztofa Piateka. Kot se je izkazalo, je bil to tudi edini gol na tekmi.

Danes bo še Inter Samirja Handanovića gostil Sassuolo, Udinese pa Lazio. V ponedeljek bosta še tekmi Cagliari - Napoli in Bologna - Spezia.

Že v soboto je Milan, vodilna zasedba v italijanskem nogometnem prvenstvu, osvojil le točko proti zadnjeuvrščeni Salernitani (2:2), Slovenec Vid Belec ni branil za domačo zasedo iz Salerna.

Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa ni igral, je gostoval pri Sampdorii in izgubil z 0:2. Roma pa je proti Veroni osvojila točko (2:2).

Že v petek sta se Juventus in Torino v mestnem obračunu razšla z 1:1.

Milan ima po nepolnem 26. krogu dve točki več od Interja, a zasedba nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića ima tudi dve tekmi manj. Tretjeuvrščeni Napoli zaostaja tri, četrtouvrščeni Juventus pa devet točk.

Atalanta, ki dobiva novega večinskega lastnika (55-odstotni delež v približno 500 milijonov evrov vrednem klubu, upoštevajoč še dolgove), in sicer skupino vlagateljev na čelu s solastnikom košarkarske ekipe iz lige NBA Boston Celtics Stephenom Pagliuco, je peta s 44 točkami.