Videmčani do pete zmage v serie A

Nogometaši Udineseja so na uvodni tekmi devetega kroga italijanskega prvenstva premagali Cagliari z 2:0. Po današnji zmagi so se po nepopolnem krogu povzpeli na četrto mesto v serie A, na dosedanjih devetih tekmah so dosegli pet zmag, enkrat igrali neodločeno in doživeli tri poraze.

Za zmago zasedbe iz Vidma sta zadela Lorenzo Lucca v 38. in Anglež Keinan Davis v 78. minuti. Slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta odigrala celo tekmo, medtem ko Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja. Gostujoča ekipa je od 30. minute imela igralca manj na igrišču, potem ko je bil po drugem rumenem kartonu izključen Antoine Makoumbou.

Drevi ob 20.45 se bo začela tekma Torino - Como. Sobotna para sta Napoli - Lecce in Atalanta - Verona, nedeljski pari pa so Parma - Empoli, Lazio - Genoa, Monza - Venezia, Inter - Juventus in Fiorentina - Roma.

Sobotna tekma Bologna - Milan je prestavljena zaradi slabe vremenske napovedi.