9°C / 16°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Zmagi tako za Milan kot Inter

Nogometaši Interja so v uvodni tekmi 33. kroga italijanske lige v gosteh premagali Spezio s 3:1 in se prebili na vrh lestvice. Toda tega je par ur pozneje spet zasedel Milan, ki je ugnal Genoo z 2:0.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je zmagal po zaslugi golov Marcel Brozovića v 31., Lautara Martineza v 73. in Alexisa Sancheza v 93. minuti. Giulio Maggiore je v 88. minuti prispeval edini gol za domače.

Milan pa je Genoo ugnal po zaslugi zadetkov Rafaela Leaa v 11. in Juniorja Messiasa v 87. minuti. Rdeče-črni imajo tako spet dve točki prednosti pred mestnim tekmecem, a hkrati tudi tekmo več.

V soboto bo Cagliari igral proti Sassuolu, Sampdoria proti Salernitani Vida Belca, Udinese proti Empoliju Petra Stojanovića in Lea Štulca, Fiorentina proti Venezii Domna Črnigoja, Juventus proti Bologni in Lazio proti Torinu.

Krog bodo v ponedeljek končali Napoli in Roma ter Atalanta Josipa Iličića in Hellas Verona.