9°C / 20°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Olimpija ob koncu zlomila odpor Radomelj

V 16. krogu 1. SŽNL presenečenj ni bilo, vodilni ekipi Mura Nona in Olimpija sta zabeležili novi zmagi. Prekmurke so s 5:1 premagale Ljubljano, Ljubljančanke pa s 5:0 Medex Radomlje.

Obe ekipi sta tekmice zlomili šele v drugem polčasu. Prekmurke, ki v prvenstvu doslej še niso izgubile točke in se zanesljivo približujejo novemu naslovu državnih prvakinj, so ob polčasu vodile z 2:0, na začetku drugega pa prejele gol. A v nadaljevanju so se vendarle razigrale in napolnile mrežo tekmic. Dva gola so dosegle z enajstmetrovke, obe je izkoristila Maja Korošec.

Olimpija je imela še nekoliko težje delo, saj v prvem polčasu zadetkov ni bilo, obe ekipi sta zadeli le okvir vrat. V drugem pa so reči prišle na svoje mesto. Anja Rogan (47.), Urška Bratuša (61.), Sara Makovec (79.), in dvakrat Ana Milović (81., 85.) so poskrbele za zanesljivo zmago.