9°C / 11°C
8°C / 12°C
10°C / 15°C

Nogometaši Primorja izgubili proti Olimpiji

Nogometaši Primorja so v 10. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:2 (0:1).

Ajdovščina je zaradi tega, ker prenova zelenice v Novi Gorici še ni končana, prvič po letu 2011 gostila prvoligaško tekmo domačega kluba. Ta se za Primorje ni dobro končala, Olimpija je zasluženo zmagala. Zeleno-bela zasedba je pod vodstvom Victorja Sancheza še naprej neporažena v vseh tekmovanjih. Na vrhu lestvice ima 22 točk, Primorje je ostalo pri devetih.

Gosti so tekmo bolje začeli, Ivan Durdov je v drugi minuti meril previsoko, v 11. pa je Alex Blanco le za nekaj centimetrov zgrešil cilj iz bližine.

V 12. minuti so Ljubljančani, ki so igrali proti vetru, povedli, Pedro Lucas je natančno podal do Durdova, ki je nato s približno 10 metrov matiral Gašperja Tratnika.

V nadaljevanju si Olimpija ni več priigrala priložnosti, Ajdovci pa tudi niso bili posebej nevarni, čeprav so imeli pomoč vetra. Dvakrat je sicer neuspešno poskusil Žan Bešir.

V drugem polčasu je ljubljanska zasedba igrala "z vetrom", v 48. minuti je prvi nevarno meril Diogo Pinto z desne strani, po uri igre je dvakrat nase opozoril Raul Flroucz, ki je v 71. minuti tudi podvojil prednost, potem ko je z močnim strelom iz bližine v mrežo poslal odbito žogo po dveh zaporednih Blancovih strelih.

Matic Zavnik je v 74. minuti zapravil eno redkih priložnosti Ajdovcev, v 86. je imela Olimpija še en strel od daleč, a ga je Tratnik z nekaj težavami ukrotil, tako da je ostalo pri 0:2.

Primorje bo v 11. krogu prihodnjo nedeljo gostilo Bravo, Olimpija pa Koper.

Stadion Primorja, sodniki: Mertik, Herženjak, Kranjc.
Strelca: 0:1 Durdov (12.), 0:2 Florucz (71.).
Primorje: Tratnik, Mutavčić, Dedić, Petek, Fogec, Babin (od 89. Shatri), Telles, Bešir, Zavnik (od 89. Čandić), Gulič (od 81. Ignjatović), Smajlagić (od 66. Rafiu).
Olimpija: Vidovšek, Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe (od 75. Govea), Agba (od 75. Thalisson), Doffo, Pinto (od 54. Florucz), Lucas (od 54. Boultam), Blanco (od 82. Brest), Durdov.
Rumena kartona: Bešir; Boultam.