13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Irak potrdil osmino finala, tja tudi Japonska

Na azijskem nogometnem prvenstvu v Katarju so danes prvi del končale reprezentance v skupini D. Irak je potrdil prvo mesto z zmago s 3:2 proti Vietnamu, Japonska pa drugo mesto s slavjem s 3:1 proti Indoneziji. Irak in Japonska sta si tako zagotovili osmino finala, Indonezija kot tretjeuvrščena pa še čaka na razplet preostalih skupin.

Iračani so tokrat bili izenačen boj z Vietnamci, čeprav so slednji cel drugi polčas igrali z igralcem manj. Po iraškem vodstvu z 2:1, za katerega je poskrbel Ajmen Husein v 72. minuti, je isti igralec v 83. minuti zapravil najstrožjo kazen, v 91. je izenačil Nguyen Quang Hai, v 12. minuti sodniškega dodatka pa je Hussein, s petimi goli prvi strelec prvenstva, spet izvedel enajstmetrovko, takrat pa zadel za zmago.

Japonci, ki so v Katar prišli kot eni glavnih favoritov za končno zmago, so tokrat dokaj zanesljivo opravili z Indonezijci, največji delež k temu je prispeval dvakratni strelec Ayase Ueda. Prvi gol je dosegel z bele pike.

V osmini finala so tako že Katar, Tadžikistan, Avstralija, Uzbekistan, Sirija, Iran, Združeni arabski emirati Palestina, Irak, Japonska, Jordanija, Južna Koreja, Savdska Arabija in Tajska. Znana sta tudi prva para osmine finala, Tadžikistan se bo meril z ZAE, Iran pa s Sirijo.

V izločilne boje se sicer uvrstijo prvo- in drugouvrščene ekipe iz šestih skupin ter štiri najboljše tretjeuvrščene.

V četrtek bodo zadnji krog igrale še ekipe v skupinah E in F. V E bosta tekmi Južna Koreja - Malezija in Jordanija - Bahrajn, v F pa Savdska Arabija - Tajska in Kirgizistan - Oman.