13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Šesterica že v osmini finala azijskega prvenstva

Po Katarju, Avstraliji, Iranu, Iraku in Savdski Arabiji si je na azijskem nogometnem prvenstvu v Katarju osmino finala zagotovil še Tadžikistan.

Danes sta bili na sporedu zadnji tekmi skupinskega dela v skupini A. Branilec naslova Katar, ki si je že pred tem priigral preboj med najboljših 16, je tokrat Kitajsko, ki je pred tem imela dve točki, ugnal z 1:0. V 66. minuti so Katarci povedli, ko je izjemen zadetek dosegel Hasan Al Hajdos, ko je po kotu z leve strani z volejem zadel s približno 20 metrov.

Na drugi tekmi sta se merila Tadžikistan in Libanon, ki sta v uvodnih dveh krogih zbrala po točko. Obračun se je končal z 2:1. Libanonci so povedli na začetku drugega polčasa, v 56. minuti pa zaradi izključitve ostali z igralcem manj. V 80. minuti so to za izenačenje izkoristili Tadžikistanci prek Parvizdžona Umarbajeva. Nuridin Hamrokulov je nato v 93. minuti Tadžikistanu priigral osmino finala.

V torek bodo zadnji krog igrale reprezentance v skupinah B in C. V B je že med 16 Avstralija, ki jo čaka obračun z Uzbekistanom Srečka Katanca, ta je tudi blizu osmini finala. Na drugi tekmi se bo Sirija merila z odpisano Indijo.

V skupini C pa je med 16 že Iran, ki ga čaka tekma z Združenimi arabskimi emirati. Ti so na drugem mestu. Palestina se bo na drugem obračunu skupine merila s Hongkongom.

V osmino finala se sicer uvrstijo prvo- in drugouvrščene ekipe iz šestih skupin ter štiri najboljše tretjeuvrščene.