10°C / 14°C
10°C / 14°C
9°C / 14°C

Bayern in Bayer z delitvijo točk

V osrednji tekmi 5. kroga nemške nogometne bundeslige sta se v Münchnu Bayern in branilec naslova Bayer Leverkusen razšla z neodločenim izidom 1:1.

Bayern je ostal prvi na lestvici, drugi pa je zdaj Leipzig po današnji zmagi s 4:0 proti Augsburgu, Benjamin Šeško je dosegel dva gola.

Težko pričakovan obračun nemških velikanov, s katerim so v bavarski prestolnici začinili praznični Oktoberfest, je postregel s precej taktično predstavo brez tveganj in z dvema lepima zadetkoma.

Prvi so se razveselili gostje v 31. minuti, ko je Bayern z nesporazumom v obrambi tekmecem podaril udarec iz kota, po tem pa je od daleč silovito udaril Robert Andrich. A je že osem minut pozneje Aleksandar Pavlović odgovoril na podoben način, ko je dobil žogo na 25 metrih in natančno meril po sredini; vratar Leverkusna Lukaš Hradecky se je žoge dotaknil, ni pa je mogel ustaviti.

Takoj na začetku drugega dela je Serge Gnabry v eni akciji najprej zadel vratnico in potem še prečko. Bayern je imel v nadaljevanju terensko premoč in nekaj polpriložnosti, a se izid ni več spremenil.

Takšen razplet pomeni, da je Bayern prvič v sezoni ostal brez zmage, zdaj je pri 13 točkah za štiri zmage in neodločen izid. Edini prav tako še neporažen klub v ligi pa je Leipzig (tri zmage, dva remija), ki je pri 11 točkah in je prehitel Leverkusen (10).

Slovenski nogometni zvezdnik Šeško je dosegel prva dva gola za Leipzig (11., 15.) in s tem izdatno pomagal svoji ekipi do zmage.

V preostalih popoldanskih tekmah je igral tudi Heidenheim, prvi tekmec ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi naslednji teden. V Mainzu je slavil z 2:0.