14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Hud poraz Blažičevega Angersa v Montpellieru, Marseille zmagal v Rennesu

Slovenski nogometni reprezentant Miha Blažič je z Angersom doživel že 20. poraz v francoski ligi.

V 26. krogu so Blažič in soigralci gostovali pri Montpellieru in izgubili z 0:5. Derbi kroga je bil v Rennesu, kjer je Marseiile po dveh bolečih porazih vendarle zabeležil zmago, gol za izid 1:0 je v 57. minuti dosegel Sead Kolašinac.

Montpellier je v zadnjem obdobju v dobri formi, saj je neporažen štiri tekme zapovrstjo, na drugi strani pa Angers že skoraj 20 krogov ne pozna zmage. Tudi tokrat je bil daleč od nje, saj je domača zasedba že v prvem polčasu dosegla tri gole, strelci so bili Wahbi Khazri, Teji Savanier in Faitout Maouassa.

V drugem polčasu, v katerem so gosti v 57. minuti ostali brez izključenega Nabila Bentaleba, je Montpellier zadel še enkrat prek Savanierja in enkrat prek Sepeja Elyeja Wahija. Blažič je za Angers igral od 46. minute in dobil rumeni karton.

Montpellier je 13. na lestvici s 30 točkami, Angers ostaja trdno zadnji z vsega desetimi točkami.

Popoldne so se tri tekme končale z 1:0, Brest in Clermont sta zmagala v Strasbourgu oziroma Toulousu, Reims pa je doma odpravil Ajaccio. Manjši spodrsljaj si je privoščil Monaco, ki je na gostovanju pri Troyesu igral 2:2. V 80. in 83. minuti so gosti sicer prišli do vodstva z goloma Wissama Ben Yedderja, Ike Ugbo pa je v prvi minuti sodniškega dodatka prinesel točko Troyesu. Lyon in Lorient sta medsebojno tekmo odigrala brez golov.

Monaco ostaja tretji z 51 točkami, toliko jih ima tudi četrtouvrščeni Lens. Vodi PSG, ki je v soboto s 4:2 odpravil Nantes, s 63 točkami, Marseille je pri 55 točkah.

Že v petek sta se zasedbi iz Nice in Auxerra razšli z 1:1, z enakim izidom sta se v soboto razšla tudi Lens in Lille.