9°C / 15°C
PETEK
7°C / 20°C

Liverpool ohranil stik s Cityjem

Nogometaši Liverpoola so po težko prigarani zmagi na Merseyside derbiju v 34. krogu ohranili stik z vodilnim Manchester Cityjem. Slednji je že v soboto s 5:1 ugnal ekipo Watforda, Liverpool pa je danes premagal moštvo Evertona z 2:0.

Varovanci Jürgna Kloppa so se kljub občutni premoči v posesti žoge (82:18) dolgo mučili z mestnimi rivali, zadeli pa so po sploh prvem strelu v okvir vrat v 62. minuti, ko je podajo Mohameda Salaha z glavo v gol pretvoril Andy Robertson. Drugi zadetek je v 85. minuti dosegel Divock Origi.

Na lestvici se je tako Liverpool vodilnemu Manchester Cityju štiri kroge pred koncem vnovič približal na vsega točko (80:79).

Everton je zavoljo poraza padel na 18. mestu, saj ga je na lestvici preskočil Burnley. Ta je z 1:0 ugnal ekipo Wolverhamptona in ima v boju za obstanek med prvoligaši zdaj 31 točk. Everton je ostal pri 29. in je na mestih, ki prinašajo selitev v drugo ligo.

Chelsea je danes napravil velik korak h končnemu tretjemu mestu, potem ko je v londonskem obračunu ugnal West Ham z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 90. minuti dosegel Christian Pulisic. Tri minute pred tem je Jorginho zgrešil enajstmetrovko.

Že v soboto je Arsenal premagal Manchester United s 3:1, Tottenham pa je le remiziral z Brentfordom (0:0).

To pomeni, da ima na lestvici tretjeuvrščeni Chelsea 65 točk, obenem pa imajo varovanci Thomasa Tuchla še tekmo v dobrem v primerjavi z Arsenalom (60 točk) in Tottenhamom (58). United ima na šestem mestu 54 točk in tekmo več od Arsenala ter Tottenhama, West Ham pa je ostal sedmi z 52 točkami.