11°C / 13°C
PETEK
10°C / 17°C

Liverpool zasleduje City, Newcastlu se že obrestujejo okrepitve

Nogometaši Liverpoola v angleškem prvenstvu nadaljujejo zasledovanje vodilnega Manchester Cityja. V 25. krogu so v gosteh z 1:0 premagali Burnley in ob tekmi manj ohranili devet točk zaostanka za branilci naslova. Edini zadetek na tekmi je v 40. minuti dosegel Fabinho.

Burnley je imel predvsem v prvem polčasu nekaj priložnosti, da bi iztržil ugodnejši izid, a jih ni izkoristil, tako da ostaja zadnji na lestvici.

Z istim izidom je zmagal tudi Newcastle, na domačem stadionu je z 1:0 ugnal Aston Villo, strelec gola je bil novinec v ekipi Kieran Trippier. Newcastle se počasi oddaljuje od dna, videti je, da se mu že obrestujejo okrepitve v zimskem prestopnem roku. Villa je sicer prav tako dosegla zadetek, a ga je Var razveljavil.

Slabo pa gre zadnje čase Tottenhamu. Wolwerhampton je naslednja ekipa, ki je zagrenila življenje trenerju Antoniu Conteju, na gostovanju je zmagala z 2:0. Mrežo domačih sta zatresla Raul Jimenez v šesti in Leander Dendoncker v 18. minuti.