8°C / 16°C
11°C / 13°C
10°C / 17°C

Remija Empolija in Salernitane

Nogometaši Milana so v 25. krogu italijanske lige premagali Sampdorio z 1:0 in se prebili na vrh lestvice, kjer imajo ob tekmi več tudi točko več od mestnega tekmeca Interja. Empoli in Cagliari ter Genoa in Salernitana pa so igrali 1:1.

Milan, ki je proti zasedbi iz Genove prevladoval v številu strelov, je zmagoviti gol dosegel že v osmi minuti, ko se je med strelce vpisal Rafael Leao.

V soboto je Lazio s 3:0 ugnal Bologno, Napoli in Inter, pri katerem je Samir Handanović branil delo tekmo, sta se razšla z 1:1, Venezia pa je po golu in podaji Domna Črnigoja v gosteh premagala Torino z 2:1.

Zadnjeuvrščena Salernitana, pri kateri je Vid Belec sedel na klopi za rezerviste, je gostovala pri predzadnji Genoi, oba gola pa sta padla v prvem polčasu, povedli so domači z golom Mattie Destra, gosti pa so izenačili po golu Federica Bonazzolija.

Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa ni dobil priložnosti za igro, je povedel v 38. minuti, ko je zadel Andrea Pinamonti, Cagliari pa je izenačil v 84. minuti prek Leonarda Pavolettija.

Verona je gladko s 4:0 odpravila Udinese.

Danes bosta še tekmi Sassuolo - Roma ter Atalanta - Juventus.

Krog bosta v ponedeljek zvečer zaprli Spezia in Fiorentina.