13°C / 18°C
PETEK
13°C / 19°C

Milan zmagal tudi pri Romi

Nogometaši Milana so nadaljevali popoln niz na začetku nove sezone italijanskega prvenstva serie A, v 3. krogu so v gosteh premagali Romo z 2:1 in povečali prednost na prvem mestu. Slednja je za zdaj še brez zmage v prvenstvu in je na uvodu v sezono na 18. mestu 20-članske lige.

Milan je na Olimpicu povedel v deveti minuti, ko je bil pri izvajanju enajstmetrovke miren in natančen francoski strelec Olivier Giroud. Za Romo je bil usoden začetek drugega polčasa, saj je Milan v 48. minuti povišal že na 2:0, ko je izjemen zadetek dosegel Rafael Leao.

Rimljani so dobili upanje v 61. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel igralec Milana Fikayo Tomori, nato pa so se začeli domači napadi. V igro je vstopil tudi Romelu Lukaku, letošnja okrepitev Rome, ki je debitiral za svojo novo ekipo.

Vseeno je Romi do konca uspelo le znižati rezultat, v 92. minuti je Leonardo Spinazzola zatresel mrežo Milana. Milan ima tako po treh krogih popoln izkupiček devetih točk.

Sobotni spored prinaša še tekme Bologna - Cagliari, Udinese - Frosinone, Atalanta - Monza in Napoli - Lazio, v nedeljo pa sledijo Inter - Fiorentina, Torino - Genoa, Empoli - Juventus in Lecce - Salernitana.