9°C / 11°C
8°C / 12°C
8°C / 14°C

PSG z zmago ostaja na vrhu

Paris Saint-Germain je v 6. krogu francoskega nogometnega prvenstva zabeležil peto zmago in ostaja na vrhu razpredelnice.

Varovanci Luisa Enriqueja so na domači zelenici ugnali Rennes s 3:1.

Parižanom je vodstvo po pol ure zagotovil Bradley Barcola. Že pred tem so v tretji minuti sodniki razveljavili zadetek Marquinhosa zaradi prepovedanega položaja.

V drugem delu je najprej v 58. minuti zadel Kang-In Lee, vodstvo pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi povišal Barcola v 68. minuti. Za Rennes je pet minut kasneje z bele pike znižal Arnaud Kalimuendo, v 87. minuti pa so gostom zaradi igranja z roko razveljavili gol za priključek.

Danes je predstavnik elitne lige prvakov Brest doživel visok poraz pri Auxerru (0:3). V prvem polčasu sta zadela Elisha Owusu in Jubal z bele točke, drugo zmago v sezoni pa je za domačo zasedbo v drugem delu potrdil Hamed Traore.

PSG ima na vrhu lestvice 16 točk, tri več od prvih zasledovalcev Marseilla in Monaca, ki ju tekmi šestega kroga še čakata. Prvi bo v nedeljo gostoval pri Strasbourgu, moštvo iz kneževine pa dan prej čaka domač obračun proti Montpellieru.

Toulouse slovenskega vezista Mihe Zajca bo v nedeljo gostil Lyon, Reims, ki ga s klopi vodi Luka Elsner, pa bo isti dan gostoval pri Angersu.

V soboto bosta še obračuna Lens - Nice in Le Havre - Lille, v nedeljo pa Nantes - St. Etienne.