13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Real Madrid uspešen na generalki za Liverpool in Barcelono

Nogometaši Real Madrida so uspešno opravili generalko pred pomembnima obračunoma, ki ju čakata prihodnji teden v ligi prvakov in španskem prvenstvu. Pred domačimi gledalci so v 25. kroga LaLige premagali Espanyol s 3:1 in s 17. zmago zmanjšali zaostanek za vodilnimi Katalonci na šest točk.

Aktualni evropski in španski prvaki, ki se bodo v sredo merili z Liverpoolom, v nedeljo pa jih v Barceloni čaka el clasico, so se morali krepko potruditi za vse tri točke.

Gostje iz Barcelone so namreč povedli že v osmi minuti preko Joseluja, še v prvem polčasu sta za preobrat poskrbela Vinicius Junior (22.) in Eder Militao (39.), končni izid pa je v 92. minuti postavil Marco Asensio.

Barcelona bo tekmo 25. kroga igrala v nedeljo ob 21. uri, in sicer pri Athletic Bilbau, tretjeuvrščeni Atletico Madrid, ki ob tekmi manj za mestnim tekmecem zaostaja 11 točk, pa bo v ponedeljek zvečer gostoval v Gironi.