10°C / 14°C
SOBOTA
9°C / 14°C

Šeško z dvema goloma pomagal Leipzigu do visoke zmage

Slovenski nogometni zvezdnik Benjamin Šeško je na tekmi 5. kroga nemške bundeslige dosegel dva gola za Leipzig in s tem izdatno pomagal svoji ekipi do zmage proti Augsburgu (4:0).

V večerni tekmi se bosta v derbiju kroga pomerila Bayern in Bayer Leverkusen.

Šeško je v bundesligi do današnje tekme imel še prazno strelsko statistiko, a je to zelo hitro popravil v obračunu z bavarsko ekipo. Prvič je zadel v 11. minuti, ko je po podaji Loisa Opende prišel do žoge na 25 metrih in po dveh korakih silovito udaril, žoga pa je končala v mreži. Le štiri minute zatem je bilo 2:0, Šeško je žogo po podaji Davida Rauma v kazenski prostor z glavo preusmeril v gol.

V prvem delu bi lahko Augsburg znižal, a je vratar Peter Gulacsi ubranil strel z bele točke Jeffreyja Gouweleeuwa. Že takoj na začetku drugega dela pa je za Leipzig zadel še Openda in potrdil zmago saškega kluba. Za piko na i je zadel še Xavi Simons v 57. minuti.

Leipzig je zdaj začasno drugi z 11 točkami, Bayern jih ima s tekmo manj 12.

V preostalih popoldanskih tekmah je igral tudi Heidenheim, prvi tekmec ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi naslednji teden. V Mainzu je slavil z 2:0. Za goste je v prvem delu zadel Marvin Pieringer, Heidenheim pa je dobro uro igral z igralcem več, saj je Andreas Hanche Olsen dobil drugi rumeni karton. V 80. minuti so bile moči spet izenačene, Niklas Dorsch je dobil rdeči karton, je pa nato Jan Schoppner v 86. minuti zadel za končnih 2:0.

Povratnik med prvoligaše St. Pauli je prvič v sezoni zmagal. Na gostovanju je presenetil Freiburg, že v 12. minuti je zadel Elias Saad, pri domačih je Vincenzo Grifo zapravil najstrožjo kazen, Oladapo Afolayan pa je ob koncu prvega dela podvojil prednost Hamburžanov. Domači so nato sicer zadeli, a gol zaradi prepovedanega položaja ni obveljal, je pa Saad potrdil uspeh St. Paulija z drugim golom na tekmi.

Borussia Mönchengladbach je do treh točk z Unionom prišla dobesedno v zadnjih sekundah dvoboja, saj je Tomaš Čvančara zadel v osmi minuti sodnikovega dodatka za 1:0.

Podoben je bil tudi finiš na tekmi Wolfsburg - Stuttgart; domačini so dvakrat vodili, gostje so tudi zapravili najstrožjo kazen, potem pa je v sedmi minuti sodnikovega dodatka za 2:2 poskrbel Denis Undav.

Osrednji dvoboj kroga bo ob 18.30 v Münchnu, ko se bosta pomerila vodilni Bayern in branilec naslova prvaka Bayer Leverkusen.