9°C / 14°C
NEDELJA
11°C / 15°C

Udinese izgubil proti Interju, Juventus na vrh lestvice

Nogometaši Udineseja so v 6. krogu italijanske lige gostili branilca naslova, milanski Inter.

Slednji je v Vidmu zmagal s 3:2. Vodstvo pa je vsaj začasno prevzel Juventus z zmagi pri Genoi s 3:0.

Inter je povedel po vsega 45 sekundah, zadel je Davide Frattesi. Christian Kabasele je v 35. minuti poskrbel za izenačenje, potem pa je na sceno stopil Lautaro Martinez, ki je bil na začetku sezone deležen kritik zaradi slabe forme.

Tokrat je dosegel svoja prva gola v sezoni, prvega v tretji minuti sodniškega dodatka prvega polčasa, drugega pa v 47. minuti. V 84. minuti je Lorenzo Lucca zgolj ublažil poraz Videmčanov.

Pri slednjih je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić je igral do 58. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi.

Inter ima zdaj 11 točk, toliko kot Milan, ki je v petek s 3:0 premagal Lecce, in Torino. Udinese je pri 10 točkah.

Vodstvo je vsaj začasno prevzel Juventus, ki je pri 12 točkah po zmagi v gosteh pri Genoi s 3:0. Dušan Vlahović je v 48. minuti zadel z bele pike, v 55. pa še iz igre po podaji Teuna Koopmeinersa. Francisco Conceicao je v 89. minuti postavil končni izid. Juventus v tej sezoni domače lige še ni prejel zadetka.

Bologna je zvečer igrala 1:1 z Atalanto. Santiago Castro je zadel v 46. minuti, so pa domači od 51. minute igrali z igralcem manj po izključitvi Jhona Lucumija. To so gostje iz Bergama izkoristili v 90. minuti z golom Lazarja Samardžića.

V nedeljo bo Torino gostil Lazio, Roma Venezio Domna Črnigoja, Como bo igral proti Veroni, Empoli proti Fiorentini, Napoli pa proti Monzi.

V ponedeljek bo krog končal obračun Parma - Cagliari.