10°C / 14°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Leipzig osvojil točko v razvpiti četrti Hamburga

Leipzig se je na zadnji tekmi četrtega kroga nemškega nogometnega prvenstva v gosteh proti St. Pauliju razšel brez golov. Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško je v Hamburgu igral do 74. minute, medtem ko Kevina Kampla ni bilo v kadru Leipziga zaradi poškodbe mišice. V bundesligi vodi Bayern iz Münchna s 100-odstotnim izkupičkom.

St. Pauli in Leipzig sta se po hudem in enakovrednem boju v razvpiti četrti Hamburga razšla brez zmagovalca. Leipzig je po dveh zmagah in remijih na petem mestu, zasedba iz drugega največjega nemškega mesta pa po prvi točki v tej sezoni ostaja na 17. mestu.

Branilci naslova iz Leverkusna so na današnji prvi tekmi šele v izdihljajih tekme strli odpor Wolfsburga in zmagali s 4:3, zmagoviti gol pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška dosegel Nigerijec Victor Boniface. Za farmacevte so zadeli še Florian Wirtz (14.), Jonathan Tah (32.) in Ekvadorec Piero Hincapie (49.), za volkove pa Francoz Nordi Mukiele (5./avtogol), Belgijec Sebastian Bornauw (37.) in Šved Mattias Svanberg (45.+1).

Kar šest golov so gledalci videli v Stuttgartu, kjer je domača zasedba premagala Borussio iz Dortmunda s 5:1. Pri gostiteljih so se med strelce vpisali Deniz Undav (4., 90.), Bošnjak Ermedin Demirović (21.), Francoz Enzo Millot (62.) in Malijec El Bilal Toure (80.), pri bledih Dortmundčanih je edini gol dosegel Gvinejec Serhou Guirassy (75.).

Večina tekem je bila v soboto, nastopil je tudi vodilni Bayern, ki je v začetku sezone v sijajni formi. Po seriji golov proti Kielu (6:1) in v ligi prvakov proti zagrebškemu Dinamu (9:2) je v gosteh odpihnil še Werder iz Bremna in zmagal s 5:0. Za Bavarce so zadeli Francoz Michael Olise (23., 60.), Jamal Musiala (32.), Anglež Harry Kane (57.) in Serge Gnabry (65.).

Danes so se nogometaši Bayerna v bavarskih oblekah in z obveznimi usnjenimi irharicami ter v družbi svojih lepših polovic odpravili na festival piva Oktoberfest, kjer so zvrnili vrček ali dva piva, pojedli pečenko, kračo, klobaso ...

Freiburg je v derbiju zvezne dežele Baden Württemberg na gostovanju premagal Heidenhaim s 3:0. Ključno je bilo obdobje med 54. in 65. minuto, ko je dva gola dosegel Italijan Vincenzo Grifo, enega pa Japonec Ritsu Doan.

Eintracht iz Frankfurta je ugnal Borussio iz Mönchengladbacha z 2:0, potem ko sta zadela Šved Hugo Larsson (31.) in Egipčan Omar Marmuš (80.).

Union Berlin je doma odpravil Hoffenheim z 2:1. Gostitelji so oba gola dosegli med četrto in šesto minuto, ko sta zadela Tom Rothe in Korejec Wooyeong Jeong. Končni izid je postavil Marius Bülter (67.).

Prvo točko v prvenstvu sta osvojila Kiel in Bochum, ki sta se razšla z neodločenim izidom 2:2.

Na petkovi uvodni tekmi je Mainz v Augsburgu zmagal s 3:2.

Po štirih krogih je v vodstvu Bayern z maksimalnimi 12 točkami. Bayer Leverkusen, Freiburg in Eintracht Frankfurt imajo tri točke manj, Leipzig in Union Berlin pa štiri manj.