14°C / 19°C
10°C / 14°C
6°C / 16°C

Udinese doživel prvi poraz sezone

Italijanski nogometni prvoligaš Udinese, katerega člani so tudi Slovenci Jaka Bijol, Sando Lovrić in David Pejičić, je v 5. krogu domače lige gostoval pri Romi in izgubil z 0:3.

Rimljani, ki so dosegli prvo zmago v sezoni, so povedli v 19. minuti z golom Artema Dovbika, prednost podvojili v 49. minuti z golom Paula Dybale z bele pike, končni izid pa postavili v 70. minuti z golom Tommasa Baldanzija. Pri videmski ekipi je Bijol igral celo tekmo, Lovrić je vstopil v 63. minuti, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru.

Pred tem je tudi Fiorentina vpisala prvo zmago sezone, potem ko je z 2:1 ugnala Lazio, pri čemer je izkoristila dve enajstmetrovki, zadnjo, za zmago, je v 90. minuti unovčil Albert Gudmundsson. Monza je doma klonila pred Bologno z 1:2, Santiago Castro je zadel za prvo zmago gostujoče ekipe v 80. minuti.

Ob 20.45 bo derbi Interja in Milana.

V petek je Cagliari doma izgubil proti Empoliju z 0:2, Verona pa proti Torinu z 2:3. Sobotni obračun Juventusa in Napolija se je končal brez golov, brez zmagovalca, z 2:2, sta se razšla Lecce in Parma, Venezia, za katero je Domen Črnigoj igral od 89. minute, pa je z 2:0 odpravila Genoo.

V ponedeljek bo še Atalanta gostila Como.